עיצוב פנים בתים

 
לימודים והשכלה בתחום העיצוב פופולאריים מאוד בשנים האחרונות. אדריכלות, פנג שווי, וכמובן – לימודי עיצוב פנים בתים פרטיים, ציבוריים או עסקיים נלמדים על ידי רבים, בין אם מדובר על צעירים המתחילים את דרכם לאחר השירות הצבאי; אנשים המעוניינים להעשיר את הידע שלהם בתחום; או כאלו המעוניינים לעשות הסבה מקצועית ולהיות מעצבי פנים. ישנן מכללות המתמחות בלימודי עיצוב פנים, לצד מוסדות ההשכלה הגבוהה המוכרים, מה שמוכיח כי זהו תחום פופולארי ופרקטי מאוד.
אנשי מקצוע בתחום עיצוב פנים בתים או משרדים מעניקים את שירותם בכל רחבי הארץ, תוך התחשבות באזור בו ממוקם הבית, במאפיינים ובסגנון של בעליו. עיצוב פנים מקצועי צריך להשתלב בהצלחה בקיים ולשרת את הפונקציונאליות של הבית, אחרת ייווצר ניכור בין המבנה לתושביו. עיצוב פנים בתים הופך לאידיאלי כאשר הוא גורם להתפעלות מצד אחד אך משדר נוחות ורצון להתגורר בו מצד שני. ההחלטה על עיצוב פנים לבית נופלת בדרך כלל לאחר רצון לרענן את מראה הבית; עקב עזיבת הילדים; או מתוך מחשבה להעלות את ערך הנכס.
מחיר השירות של עיצוב פנים בתים שונה ממעצב אחד למשנהו בשל ההבדל באיכות החומרים, המוניטין והניסיון של המעצב, ותכנית העבודה המתוכננת אשר יכולה להיות מיושמת בשתי דרכים עיקריות: בחירה בחידוש הריהוט ובאביזרים נלווים לבית או באמצעות שבירת קירות והוספת חדרים – אפשרות יקרה ומורכבת יותר. שתי האפשרויות יכולות להעניק מראה חדש ורענן לבית, להעלות את ערכו, ובעיקר להנעים את השהייה בו ולשדרג את הפונקציונאליות שלו.